Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ceny na stacjach paliw mogły stać się celem ataków hakerskich

e-petrol.pl
2018-02-08 / 10:02
Ceny na stacjach paliw mogły stać się celem ataków hakerskich

Badacze z Kaspersky Lab ujawnili luki w zabezpieczeniach systemów pracujących na stacjach benzynowych na całym świecie. Dzięki nim hakerzy mogli między innymi modyfikować ceny paliw czy nawet zamknąć wszystkie systemy paliwowe.

Eksperci zidentyfikowali ten problem podczas innego, niepowiązanego badania. W wielu przypadkach kontroler stosowany na stacji benzynowej był podłączony do internetu od np. 10 lat. Wspomniany kontroler jest wykorzystywany na wielu stacjach benzynowych. Obecnie online funkcjonuje ponad 1000 urządzeń tego typu. Badacze odkryli wiele luk, które umożliwiają zaatakowanie urządzenia i całej sieci z nim powiązanej.

Włamywacz mógł np. spowodować wycieki paliwa, obejść terminale płatnicze w celu kradzieży pieniędzy, wyczyścić numery rejestracyjne pojazdów i dane identyfikacyjne kierowców czy wykonać dowolny kod na kontrolerze.
Słowa kluczowe: atak hakerski, stacje paliw


Na której stacji najbardziej smakuje ci kawa?

BP
Circle K
Lotos
Lukoil
Moya
Muszkieterowie
Orlen
Shell
Total
na innej niż wymienione powyżej
nie piję kawy na stacji benzynowej




Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.