Yellen twierdzi, że kurs ropy powinien się z czasem ustabilizować

Sekretarz skarbu Janet Yellen stwierdziła, że niedawny wzrost cen ropy jest niepożądany, ale z czasem kurs surowca powinien się ustabilizować, a gospodarka amerykańska jest nadal na dobrej drodze do ‘’miękkiego lądowania’’ – podaje agencja Bloomberg.

We wtorkowym wywiadzie dla MSNBC powiedziała, że oczekiwania rynkowe wskazują, że ceny ropy naftowej z czasem „ustabilizują się i spadną”, dodając, że jest to również jej nadzieja i oczekiwanie.

We wtorek cena ropy Brent po raz pierwszy od listopada przekroczyła 95 USD za baryłkę. Yellen stwierdziła, że podwyżka odzwierciedla częściowo wcześniejszą decyzję Arabii Saudyjskiej o utrzymaniu cięć w wydobyciu ropy, a także ożywienie gospodarcze – choć wolniejsze niż oczekiwano – po blokadach w Chinach w związku z pandemią.

Odnosząc się do perspektyw USA powiedziała, że kraj jest na dobrej drodze do „miękkiego lądowania” i powtórzyła, że rynek pracy jest silny, inflacja spada, a gospodarka charakteryzuje się dużą dynamiką.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023