Rozwiń swój biznes z programem Paliwa BAQ

Jaka przyszłość limitów cenowych na rosyjską ropę?

Pomysł niektórych państw zachodnich, by narzucić na rosyjską ropę limit cenowy, jest wciąż niezwykle trudny do zrealizowania - powiedział dyrektor amerykańskiej firmy inwestycyjnej Navigator Principal Investors Kyle Szostak.

Jaka przyszłość limitów cenowych na rosyjską ropę?
Zdaniem Szostaka, wprowadzenie pułapu cenowego na rosyjską ropę z praktycznego punktu widzenia wydaje się co najmniej niezwykle trudne do wdrożenia. Na poparcie swojego punktu widzenia ekspert wskazał trzy główne punkty, z których pierwszy związany jest z faktem, że w celu zachowania takiego pułapu cenowego wszyscy uczestnicy rynku potrzebują całego szeregu powiązanych ze sobą środków gospodarczych i dyplomatycznych.
Po drugie, inwestor zwrócił uwagę na fakt, że „istnieje efekt ekonomiczny, który jest wprost przeciwny wyobrażeniom państw inicjujących, negatywny dla nich, a mianowicie przymusowe „wycofanie” z rynku milionów ton rosyjskiej ropy, co może „poważnie i na długi czas zdestabilizować i tak już zawyżone ceny”.

Na koniec Szostak zauważył, że importerzy będą mogli uciekać się do wszelkiego rodzaju alternatywnych schematów i metod finansowania i ubezpieczenia takich dostaw i coraz częściej korzystać z instytucji finansowych i ubezpieczeniowych Chin, Indii.
Słowa kluczowe:
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.