Tankuj na stacjach z logo HUZARA

Amerykańskie rezerwy zostaną napełnione tańszą ropą

Rząd USA może rozpocząć uzupełnianie strategicznych rezerw ropy (SPR), gdy ceny ropy spadną poniżej 80 USD za baryłkę. Administracja prezydenta USA Joe Bidena opracowuje plan i stara się określić, kiedy będzie można to zrobić.

Amerykańskie rezerwy zostaną napełnione tańszą ropą
W marcu administracja Bidena podjęła kroki w celu ograniczenia wzrostu cen ropy i gazu poprzez uwolnienie 180 milionów baryłek ropy z SPR. Teraz celem rządu jest zmniejszenie sprzedaży rezerw ropy, aby kontrolować rynek w oczekiwaniu na zimę. Nadchodzi jednak moment, kiedy rezerwy będą musiały być uzupełnione, ale władze chcą chronić przemysł wydobywczy w kraju i zapobiec gwałtownemu spadkowi cen ropy. Uzupełnienie rezerwy strategicznej, która obecnie znajduje się na najniższym poziomie od 1984 r., mogłoby wspierać ceny rynkowe.

W zeszłym tygodniu cena amerykańskiego benchmarku WTI spadła do prawie 81 USD za baryłkę, najniższego poziomu od stycznia. Rząd chciałby uzupełnić rezerwy w cenie niższej niż 80 USD za baryłkę.
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.