MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Paliwa BAQ jakość grupy Orlen

Produkcja ropy łupkowej w USA wzrośnie w październiku o 1,5 proc.

Wzrost wydobycia ropy łupkowej w Stanach Zjednoczonych w październiku 2022 r. w porównaniu do września wyniesie 132 tys. baryłek (1,5 proc.) i dojdzie do poziomu 9,115 mln baryłek dziennie – podano w raporcie rządowej agencji Energy Information Administration (EIA).

Produkcja ropy łupkowej w USA wzrośnie w październiku o 1,5 proc.
Oczekuje się wzrostu wydobycia w sześciu z siedmiu regionów roponośnych, w których koncentruje się produkcja ropy łupkowej. Największy wzrost prognozowany jest w Basenie Permskim, gdzie średnia dzienna produkcja ropy łupkowej w październiku powinna wzrosnąć o 66 tys. baryłek, do 5,413 mln baryłek dziennie. Ponadto w formacji Eagle Ford spodziewany jest wzrost produkcji o 26 tys. baryłek – do 1,25 mln baryłek dziennie.

W formacji Bakken wzrost produkcji wyniesie 21 tys. baryłek do 1,204 mln baryłek dziennie, w formacji Niobrara 9 tys. baryłek do 657 tys. W formacji Anadarko produkcja wzrośnie o 8 tys. baryłek w stosunku do września do 432 tys. baryłek dziennie, w formacji Appalachów o 2 tys. baryłek do 122 tys. Jedynie w formacji Haynesville wydobycie pozostanie na obecnym poziomie - 37 tys. baryłek dziennie.
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.