MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Dostawca usług hostingowych przygotowuje generatory prądu zasilane dieslem

Firma OVHcloud - największy francuski dostawca usług w chmurze, przygotowuje się na potencjalne przerwy w dostawie prądu w nadchodzącej części roku, przygotowując zasilanie awaryjne oparte na generatorach prądu zasilanych olejem napędowym.

Dostawca usług hostingowych przygotowuje generatory prądu zasilane dieslem
Pixabay

Europa stara się zmniejszyć swoją zależność od rosyjskiego gazu przed nadchodzącą zimą po wojnie na Ukrainie. Choć Francja w mniejszym stopniu niż jej sąsiedzi polega na dostawach z Rosji, to i tak rząd ostrzega przedsiębiorstwa, że mogą stanąć w obliczu racjonowania energii i wezwał je do ograniczenia konsumpcji.

OVHcloud jest uważana przez rząd francuski za niezbędną infrastrukturę i dlatego ma być w większości chroniona przed potencjalnymi przerwami w dostawie prądu. Mimo to firma przygotowuje się na najgorsze, powiedział dziennikarzom dyrektor generalny Michel Paulin. Dyrektor wyjaśnił, że firma sprawdza swoje generatory (na diesel) co miesiąc lub co dwa miesiące, ale dodał, że OVHcloud w razie niedoborów prądu nie będzie w stanie długo korzystać z takiego alternatywnego źródła energii.

Francuskie ministerstwo finansów opracowuje listę krytycznych branż i sektorów, które nie powinny ucierpieć z powodu przerw w dostawie prądu.
Raport Komisji Europejskiej oszacował, że branża usług w chmurze odpowiadała za aż 4 proc. całkowitego zużycia energii w UE, a do 2030 r. udział ten ma wzrosnąć o prawie jedną trzecią.

W zeszłym roku firmę OVHcloud dotknął poważny pożar, który zniszczył cztery jej centra danych w Strasburgu.
Słowa kluczowe:
Paliwa BAQ jakość grupy Orlen

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.