MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Tankuj na stacjach z logo HUZARA

Nowe zniżki zachęciły Francuzów do tankowania

Wiele stacji benzynowych we Francji zgłosiło braki benzyny i oleju napędowego z powodu zwiększonego popytu związanego z wprowadzeniem dodatkowych zniżek do cen paliw w kraju od 1 września.

Nowe zniżki zachęciły Francuzów do tankowania
Od 1 września państwowa zniżka na paliwo na wszystkich stacjach wzrosła z 18 do 30 eurocentów za litr. W tym samym czasie TotalEnergies, w ramach umowy z rządem, mającej na celu uniknięcie podatków od nadmiernych zysków, dodatkowo obniżył cenę wszystkich paliw dla użytkowników końcowych o dodatkowe 20 eurocentów. W związku z tym od początku września na stacjach benzynowych tej spółki panuje zwiększony ruch.

Od 1 września średni koszt benzyny SP-95 spadł o około 16 eurocentów, do 1,61 euro za litr. Olej napędowy również potaniał średnio o 16 eurocentów i kosztuje około 1,78 euro za litr.

Decyzja o wprowadzeniu rabatów została podjęta w związku z gwałtownym wzrostem cen ropy i zamiarem wprowadzenia przez UE embarga na dostawy produktów naftowych z Rosji. Zgodnie z ogłoszonymi wcześniej planami rabat od Total w wysokości 20 eurocentów za litr utrzyma się do 31 października, po czym zmniejszy się do 10 eurocentówi będzie obowiązywał do końca roku. Zniżka rządowa od 1 listopada wyniesie 10 eurocentów zamiast obecnych 30 eurocentów za litr i będzie gwarantowana do końca roku.
Słowa kluczowe:
Paliwa BAQ jakość grupy Orlen

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.