Rozwiń swój biznes z programem Paliwa BAQ
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Irak zwiększył sierpniowe wydobycie

Wydobycie ropy naftowej w Iraku było o 67 tys. baryłek dziennie wyższe w sierpniu niż w lipcu, ale eksport z południa kraju był nadal ograniczany przez opóźnienia w modernizacji infrastruktury.

Irak zwiększył sierpniowe wydobycie
Irak produkował w sierpniu 4,651 miliona baryłek dziennie ropy, zgodnie z kontyngentem w ramach umowy OPEC+, wynika z danych agencji Reutera, ale eksport spadł o 62 tys. baryłek dziennie, więc dodatkowa sierpniowa dostawa trafiła do irackich zbiorników magazynowych i na rynek wewnętrzny.

Eksport z południowej prowincji Basra nie zrównoważył spadku o 45 tys. baryłek dziennie w dostawach z irackiego regionu Kurdystanu, wzrastając o zaledwie 25 tys. baryłek dziennie od lipca do 3,25 miliona baryłek dziennie w sierpniu.

Państwowa spółka Basrah Oil Co (BOC) planowała zwiększyć zdolności eksportowe na południe do 3,35 mln baryłek dziennie w sierpniu i do 3,45 mln baryłek dziennie do września, z około 3,3 mln baryłek dziennie, ale na przeszkodzie stanęły opóźnienia w modernizacji stacji pomp.

Słowa kluczowe:
Dołącz do sieci HUZAR i ciesz się korzystnymi warunkami działania

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.