Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Sytuacja w Kazachstanie nadal niespokojna

e-petrol.pl
2022-01-10 / 09:35
Sytuacja w Kazachstanie nadal niespokojna

Swoje działania w kraju rozpoczęły jednostki OUBZ (Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym ), który obejmuje Rosję, Białoruś, Armenię, Kirgistan, Tadżykistan i Kazachstan.

Prezydent Kazachstanu Kassym-Żomart Tokajew ​​zwrócił się do krajów OUBZ o pomoc w „przezwyciężeniu zagrożenia terrorystycznego”. Działania stanowią odpowiedź na masowe protesty, które wybuchły w konsekwencji podwyżek cen gazu i paliw, ale szybko przekształciły się w demonstracje polityczne. W czwartek Kazachstan wprowadził państwową regulację cen benzyny, oleju napędowego i gazu skroplonego na 180 dni.

Protesty w Kazachstanie miały wpływ na ograniczenie produkcji na największym polu naftowym Tengiz, ale koncern Tengizchevroil stopniowo zwiększa produkcję, aby osiągnąć normalny poziom wydobycia po protestach w ostatnich dniach - poinformował w niedzielę Chevron, będący jednym z udziałowców złoża.
Słowa kluczowe: Kazachstan

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.