Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Saudi Aramco sprzedaje udziały w Aramco Gas Pipelines

e-petrol.pl
2021-12-09 / 09:45
Saudi Aramco sprzedaje udziały w Aramco Gas Pipelines

Saudi Aramco, państwowa spółka naftowo-gazowa Arabii Saudyjskiej, zawarła umowę z konsorcjum pod przewodnictwem amerykańskiej firmy BlackRock i Saudi Hassana Investment na sprzedaż 49 procent udziałów w spółce Aramco Gas Pipelines.

Transakcja, warta 15,5 miliarda USD, stała się w tym roku jedną z największych na świecie w dziedzinie infrastruktury energetycznej. Jest ona zgodna z tym samym schematem, który Saudi Aramco zastosowała w kwietniu, kiedy sprzedała za 12,4 miliarda dolarów ten sam udział w działalności związanej z rurociągami Aramco Oil Pipelines konsorcjum firm pod przewodnictwem amerykańskiego EIG Global Energy Partners.

W ramach obecnej umowy nowopowstały Aramco Gas Pipelines uzyskuje prawa do korzystania z sieci gazociągów państwowego przedsiębiorstwa przez okres 20 lat. Samo Aramco będzie płacić nowej strukturze taryfę za gaz, który będzie transportowany tą siecią, przy minimalnych zobowiązaniach dotyczących przepustowości.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.