Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

OPEC będzie kontynuował dostosowywanie podaży na rynku ropy

e-petrol.pl
2021-12-06 / 09:49
OPEC będzie kontynuował dostosowywanie podaży na rynku ropy

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) będzie kontynuować dostosowywanie podaży na rynku ropy, powiedział w sobotę sekretarz generalny OPEC.

Mohammad Barkindo podczas seminarium internetowego zorganizowanego przez włoski think-tank ISPI powiedział, że OPEC będzie nadal robił to, na czym zna się najlepiej, aby zapewnić stabilizację na rynku ropy w sposób zrównoważony. Barkindo powiedział, że jeśli chodzi o popyt na ropę, obecnie szacuje się wzrost o 5,7 miliona baryłek dziennie. Dodał, że niepewność i zmienność na rynkach wynikają również z czynników zewnętrznych, takich jak trwająca pandemia koronawirusa, a niekoniecznie z fundamentów ropy i gazu.

Barkindo powiedział, że prognozy przewidują, że ropa i gaz będą stanowić ponad 50 proc. globalnego miksu energetycznego w 2045 roku, a nawet w połowie stulecia.
Słowa kluczowe: kartel OPEC

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.