Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Transformacja energetyczna odłożona na 5-10 lat

e-petrol.pl
2021-12-03 / 09:46
Transformacja energetyczna odłożona na 5-10 lat

Kryzys energetyczny, który pojawił się na świecie w 2021 roku, może zmienić agendę klimatyczną i zmusić rządy do odłożenia planów wycofania węglowodorów o kilka lat, napisał Saxo Bank. Bank od 19 lat publikuje takie materiały, które nie są oficjalnymi prognozami, ale opisują hipotetycznie możliwe przyszłe wydarzenia.

Zdając sobie sprawę z zagrożenia inflacyjnego stwarzanego przez rosnące ceny surowców, kraje mogą o pięć lat zmniejszyć presję w przypadku wyhamowywania wydobycia ropy naftowej i dziesięć lat w przypadku gazu ziemnego, twierdzą analitycy banku. Ma to skłonić producentów do zapewnienia odpowiedniej ilości zasobów po rozsądnych cenach, które pomogą wypełnić lukę między obecną energią a niskoemisyjną energią przyszłości.

Wcześniej Międzynarodowa Agencja Energetyczna stwierdziła, że aby osiągnąć zerową emisję do 2050 roku, świat będzie musiał zmniejszyć zużycie ropy o prawie 30 proc. do 2030 roku, a gazu o 10 proc.Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.