Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Ministrowie OPEC + omówią potrzebę środków w związku z nowym szczepem wirusa

e-petrol.pl
2021-11-30 / 09:52
Ministrowie OPEC + omówią potrzebę środków w związku z nowym szczepem wirusa

W tym tygodniu ministrowie krajów OPEC+ będą dyskutować o sytuacji na rynku ropy i potrzebie dodatkowych działań na jego ustabilizowanie – powiedział dziennikarzom rosyjski wicepremier Aleksander Nowak. Dodał, że Rosja nie widzi jeszcze potrzeby pilnych działań na rynku ropy ze względu na pojawienie się nowego szczepu COVID-19.

Nowak powiedział, że pojawienie się nowych szczepów zawsze skłania do ponownej oceny rynku. Teraz kraje OPEC muszą obserwować, jak rozwinie się sytuacja i oszacować jak wpłynie ona na popyt. Aby uzyskać więcej informacji o bieżących wydarzeniach, w tym o nowym szczepie wirusa, w celu szczegółowego opracowania wszystkiego, przesunięto ministerialny komitet monitorujący OPEC+.

Jednocześnie rosyjski wicepremier zaznaczył, że kraj nie widzi jeszcze potrzeby podjęcia pilnych działań na rynku ropy ze względu na pojawienie się nowego szczepu COVID-19. Partnerzy OPEC+ nie zaapelowali też do Federacji Rosyjskiej o potrzebę pilnych działań na rynku.

Wcześniej planowano zwołać komitet ministerialny (JMMC) 30 listopada, a spotkanie ministerialne 2 grudnia. Teraz, zgodnie z oczekiwaniami, zarówno JMMC, jak i pełnoprawne spotkanie ministerialne odbędą się tego samego dnia, 2 grudnia.
Słowa kluczowe: Omikron, OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.