Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Baryłka ropy potaniała o 10 USD jednego dnia

e-petrol.pl
2021-11-29 / 09:34
Baryłka ropy potaniała o 10 USD jednego dnia

W miniony piątek ceny ropy spadły o 10 USD za baryłkę, co jest największym jednodniowym spadkiem od kwietnia 2020 r. Przyczyną przeceny była informacja na temat nowego wariantu koronawirusa, który przestraszył inwestorów i zwiększył obawy, że nadwyżka podaży może wzrosnąć w pierwszym kwartale.

Światowa Organizacja Zdrowia określiła nowy wariant, który nazwała Omicron. Wykryty został w Republice Południowej Afryki i określono go jako „niepokojący”. Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Gwatemala i kraje europejskie już ograniczyły podróże z tego rejonu świata.

Agencja Reutera podała, że w piątek cena ropy Brent spadła o 9,50 USD, czyli 11,6 proc., do 72,72 USD za baryłkę, co oznacza tygodniowy spadek o ponad 8 proc.
OPEC+ monitoruje również rozwój sytuacji wokół wariantu, podały w piątek źródła, z pewnymi obawami, że może to pogorszyć perspektywy rynku ropy na mniej niż tydzień przed spotkaniem w celu ustalenia polityki. Jeszcze na początku tygodnia ceny ropy rosły, po tym jak OPEC+ zasugerowało, że może zmniejszyć produkcję w odpowiedzi na uwolnienie rezerw przez dużych konsumentów ropy.
Słowa kluczowe: koronawirus, spadek cen ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.