Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Aramco nie kupi udziałów w Reliance

e-petrol.pl
2021-11-26 / 09:43
Aramco nie kupi udziałów w Reliance

Saudi Aramco, największy światowy eksporter ropy, w 2019 roku podpisał niewiążącą umowę kupna 20 proc. udziałów w indyjskiej firmie Reliance za 15 miliardów USD. Transakcja nie dojdzie jednak do skutku ze względu na różnice w wycenie.

Rozmowy o sprzedaży udziałów zostały zawieszone w związku z tym, że Reliance poczyniło w ostatnich miesiącach inwestycje w nową branżę energetyczną, planując wydatki rzędu 10 miliardów USD w energię alternatywną, aby przestawić się na zieloną energię, Reliance kupił niemieckiego producenta paneli fotowoltaicznych i podpisał umowę z duńską firmą na produkcję elektrolizerów wodoru w Indiach.

Ze względu na ewoluujący charakter portfela biznesowego Reliance, oba koncerny wspólnie ustaliły, że korzystna dla obu stron będzie ponowna ocena proponowanej inwestycji w biznes w świetle nowych danych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.