Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC+ może wstrzymać zwiększanie wydobycia ropy?

e-petrol.pl
2021-11-26 / 09:38
OPEC+ może wstrzymać zwiększanie wydobycia ropy?

Szereg krajów uczestniczących w porozumieniu OPEC+, w szczególności Arabia Saudyjska i Rosja, może opowiedzieć się za zmianą planu przywracania wydobycia ropy. Takie głosy pojawiły się po tym jak Stany Zjednoczone i inni importerzy uruchomili swoje rezerwy strategiczne.

Dziennik „The Wall Street Journal”, powołując się na źródła w sojuszu napisał, że uwolnienie do 70 milionów baryłek ropy pod przywództwem Stanów Zjednoczonych grozi dalszym zaburzeniem równowagi podaży i popytu. Aby zrekompensować nowe dostawy, Rijad i Moskwa rozważają teraz zatrzymanie miesięcznego wzrostu łącznej produkcji grupy. Dziennik podał, że ZEA i Kuwejt sprzeciwiają się takiemu zawieszeniu.

Spotkania kartelu OPEC i krajów uczestniczących w układzie OPEC+ odbędą się 1 i 2 grudnia. Dzień wcześniej, 30 listopada, komitet JMMC działający w ramach OPEC+ wyda rekomendacje dotyczące dostosowania polityki wydobycia na styczeń 2022 r.
Słowa kluczowe: OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.