Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Shell buduje w Singapurze instalację oleju pirolitycznego

e-petrol.pl
2021-11-23 / 09:47
Shell buduje w Singapurze instalację oleju pirolitycznego

Royal Dutch Shell poinformował we wtorek, że planuje zbudować instalację do ulepszania oleju pirolitycznego, aby działań w zakresie przejścia z ropy i gazu na produkcję paliw odnawialnych i niskoemisyjnych.

Firma rozważa również budowaę regionalnego hubu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) oraz fabryki biopaliw 550 tys. ton rocznie w swoim 60-letnim zakładzie produkcyjnym Pulau Bukom, jednym z pięciu pozostałych parków energetycznych i chemicznych należących do Shella.

Firmy energetyczne stoją w obliczu rosnącej presji ze strony inwestorów, aktywistów i rządów, aby odejść od paliw kopalnych i szybko zwiększyć inwestycje w odnawialne źródła energii. Shell zobowiązał się do zmniejszenia o połowę emisji ze swoich globalnych operacji do 2030 r., a także do zmniejszenia śladu węglowego netto o 45 proc. do 2035 r.

Projekty stanowią część planów Shell Singapore, które mają zmniejszyć emisje z własnej działalności o połowę do 2030 r., w porównaniu z poziomem netto z 2016 r., powiedział dyrektor Shell Downstream Huibert Vigeveno.

Firma podała, że w Singapurze będzie produkować 50 tys. ton rocznie przetworzonego oleju pirolitycznego w 2023 roku. Jest to pierwsza taka jednostka Shell na świecie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.