Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przedstawiciel Kuwejtu typowany na stanowisko Sekretarza Generalnego OPEC

e-petrol.pl
2021-11-16 / 09:31
Przedstawiciel Kuwejtu typowany na stanowisko Sekretarza Generalnego OPEC

Kadencja obecnego sekretarza generalnego organizacji, Mohameda Barkindo, wygasa w lipcu 2022 r. Jednym z kandydatów na jego miejsce jest przedstawiciel Kuwejtu Heissam al-Ghais.

Kandydatura zostanie omówiona na grudniowym spotkaniu ministrów kartelu, powiedział dziennikarzom kuwejcki minister ropy i szkolnictwa wyższego Mohammad Abdel Latif al-Fares.

Od sierpnia 2016 roku funkcję Sekretarza Generalnego OPEC pełni 62-letni nigeryjski polityk Mohammed Sanusi Barkindo, który od 1986 roku współpracuje z OPEC jako przedstawiciel Nigerii. Jego kadencja upływa pod koniec lipca 2022 roku. Sekretarz generalny jest wybierany na okres trzech lat, z możliwością jednokrotnego przedłużenia.

Al-Gais kierował delegacją Kuwejtu w OPEC w latach 2017-2021 i odegrał ważną rolę w realizacji deklaracji współpracy krajów OPEC+, szczególnie w 2017 roku, kiedy ustanawiano podstawowe mechanizmy porozumienia. Al Ghais ukończył politologię na Uniwersytecie San Francisco w Kalifornii, pracował w firmach naftowych oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Kuwejtu.

Spotkanie ministerialne OPEC zaplanowano na 1 grudnia 2021 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.