Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy USA sięgną do rezerw ropy?

e-petrol.pl
2021-11-15 / 09:40
Czy USA sięgną do rezerw ropy?

Administracja prezydenta Joe Bidena powinna wykorzystać awaryjne rezerwy ropy naftowej, aby obniżyć rosnące ceny benzyny, gdy Amerykanie wejdą w okres świąteczny, powiedział w niedzielę lider większości Demokratów w Senacie, Chuck Schumer.

W ubiegłym tygodniu 11 Demokratów wezwało Bidena w liście do skorzystania z rezerw strategicznych i wprowadzenia zakazu eksportu ropy naftowej w celu obniżenia cen benzyny. Sekretarz ds. Energii Jennifer Granholm powiedziała wtedy, że Biden może działać, ale wciąż nie było ani słowa, czy zezwoli na sprzedaż surowca z amerykańskiej rezerwy strategicznej, która znajduje się w szeregu magazynów zlokalizowanych w Teksasie i Luizjanie. Amerykańskie rezerwy ropy wypełnione są obecnie w 86 proc. maksymalnej pojemności, która wynosi 714 mln baryłek.

Analitycy ostrzegają, że uwolnienie rezerw USA przyniesie jedynie efekt krótkoterminowy, ponieważ nie zwiększy to zdolności produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Z ankiety zrealizowanej przez "Washington Post" - ABC News, wynika, że ok. połowa mieszkańców USA obwinia administrację prezydenta Bidena o widoczne w Stanach przyspieszenie inflacji, a poparcie dla amerykańskiego przywódcy spadło do najniższego poziomu od początku kadencji.
Słowa kluczowe: zapasy strategiczne

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.