Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kazachstan z zakazem eksportu benzyny i oleju napędowego

e-petrol.pl
2021-11-15 / 09:32
Kazachstan z zakazem eksportu benzyny i oleju napędowego

Kazachstan ponownie wprowadził sześciomiesięczny zakaz eksportu z terytorium republiki drogą lądową benzyny, oleju napędowego, a także niektórych rodzajów produktów naftowych. Wcześniej podobny zakaz obowiązywał od 9 maja.

W systemie informacyjno-prawnym opublikowano odpowiednie rozporządzenie dotyczące niektórych kwestii eksportu produktów naftowych z terytorium Republiki Kazachstanu. Dokument stwierdza, że oleje smarowe a także wywóz paliwa w zbiornikach gazu dostarczonych przez producenta pojazdów samochodowych, a także w oddzielnych pojemnikach o pojemności nie większej niż 20 litrów, nie są objęte zakazem. Wymóg wchodzi w życie po dziesięciu dniach kalendarzowych od daty jego pierwszej oficjalnej publikacji.

Kazachstan 9 maja 2021 r. już ogłosił sześciomiesięczny zakaz eksportu poza republikę benzyny, oleju napędowego i szeregu produktów naftowych, w tym lekkiej ropy naftowej. Ograniczenia zostały wprowadzone, aby zapobiec niedoborom produktów naftowych na rynku krajowym. Jeszcze wcześniej podobny zakaz został wprowadzony w listopadzie 2019 roku. Wtedy również oleje smarowe podlegały ograniczeniu eksportowemu. Zakaz ten został zniesiony w kwietniu 2020 roku.
Słowa kluczowe: Kazachstan, zakaz eksportu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.