Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wysokie ceny hamują tempo odbudowy popytu na ropę

e-petrol.pl
2021-11-12 / 09:18
Wysokie ceny hamują tempo odbudowy popytu na ropę

OPEC w czwartek obniżył prognozę światowego popytu na ropę na ostatni kwartał 2021 r., ponieważ wysokie ceny energii hamują ożywienie gospodarcze po COVID-19, pomimo tego, że grupa trzymała się prognozy silnego wzrostu powyżej poziomu sprzed pandemii.

OPEC podał, że spodziewa się, że popyt na ropę wyniesie średnio 99,49 mln baryłek dziennie w czwartym kwartale 2021 r., co oznacza spadek o 330 tys. baryłek dziennie w porównaniu z prognozą z zeszłego miesiąca. Roczna prognoza wzrostu popytu została obniżona o 160 tys. baryłek dziennie do 5,65 mln baryłek dziennie.
Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową w miesięcznym raporcie podniosła również swoje prognozy dostaw ze strony amerykańskich producentów łupków w przyszłym roku, co stanowi potencjalną przeszkodę dla wysiłków grupy i jej sojuszników w celu zrównoważenia rynku.

W raporcie OPEC napisano, że obecnie zakłada się spowolnienie tempa ożywienia w czwartym kwartale 2021 r. ze względu na podwyższone ceny energii. OPEC, aby dokonać korekty w dół, powołał się również na wolniejszy niż oczekiwano popyt w Chinach i Indiach.

Oczekuje się, że światowa konsumpcja przekroczy granicę 100 milionów baryłek dziennie w trzecim kwartale 2022 r., zdaniem OPEC, to o trzy miesiące później niż prognozowano w zeszłym miesiącu.
Słowa kluczowe: OPEC, prognoza popytu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.