Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

USA mają narzędzia, aby zareagować na wstrzymywanie dostaw ropy przez OPEC+

e-petrol.pl
2021-11-08 / 09:16
USA mają narzędzia, aby zareagować na wstrzymywanie dostaw ropy przez OPEC+

Prezydent USA Joe Biden powiedział w sobotę, że jego administracja ma sposoby na radzenie sobie z wysokimi cenami ropy po tym, jak OPEC i jego sojusznicy odrzucili amerykańskie prośby, by producenci pompowali więcej ropy.

OPEC+, grupa producentów obejmująca Arabię Saudyjską, Rosję i inne kraje, zlekceważyła w czwartek amerykańskie prośby o wyjście poza poprzedni plan zwiększenia wydobycia ropy o 400 tys. baryłek dziennie od grudnia.

Sekretarz ds. Energii USA Jennifer Granholm powiedziała, że Energy Information Administration prognozuje, że ceny benzyny spadną do 3,05 dolara za galon w grudniu, co prawdopodobnie nie jest zadowalającym poziomem, Dodała, że brane pod uwagę jest sięgnięci do strategicznych rezerw, ale prognozy mogą się zmienić.

Prezydent USA powiedział, że USA mają inne możliwości, zapytany przez reportera w Białym Domu, czy zgodziłby się na sprzedaż surowca z US Strategic Petroleum Reserve.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.