Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Cena ropy osiągnie 120 USD za baryłkę w czerwcu 2022 r.

e-petrol.pl
2021-11-03 / 09:45
Cena ropy osiągnie 120 USD za baryłkę w czerwcu 2022 r.

Cena ropy Brent może do końca czerwca 2022 r. wzrosnąć do 120 USD za baryłkę, donosi agencja Bloomberg, powołując się na prognozę ekspertów z amerykańskiego banku inwestycyjnego Bank of America.

Według analityków banku, obecny kryzys energetyczny, który spowodował wzrost cen energii na świecie, nieuchronnie doprowadzi do wzrostu cen kontraktów terminowych na ropę. 

Na tle nadwyżki popytu nad podażą i spadku inwestycji w rozwój alternatywnych źródeł energii ceny ropy naftowej szybko zbliżają się do 100 dolarów za baryłkę. Eksperci uważają, że trend wzrostowy będzie przejawiał się coraz wyraźniej.

Bank Goldman Sachs, który opublikował swój raport nieco wcześniej, również uważa, że rynek ropy tylko się umacnia i znajduje się w „rekordowym i długoterminowym deficycie”, co może doprowadzić do wzrostu popytu na ropę do najwyższego w historii poziomu na początku 2022.     

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.