Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Equinor miał bardzo dobre wyniki kwartalne

e-petrol.pl
2021-10-27 / 09:42
Equinor miał bardzo dobre wyniki kwartalne

Droga ropa i gaz pomagają w osiągnięciu bardzo dobrych wyników finansowych. Norweski Equinor opublikował w środę najlepsze kwartalne wyniki od dziewięciu lat.

Skorygowany zysk przed opodatkowaniem wzrósł do 9,77 mld USD w III kwartale (lipiec-wrzesień) z 780 mln USD rok temu, przekraczając 8,4 mld USD przewidywane w ankiecie przeprowadzonej przez 25 analityków.

Jak podała agencja Reutera firma zapowiedziała, że ​​w tym roku zwiększy wielkość skupu akcji własnych, jednocześnie utrzymując kwartalny poziom dywidendy na poziomie 0,18 USD na akcję.

Equinor odgrywa ważną rolę jako dostawca energii do Europy i podjął kroki w celu zwiększenia eksportu gazu, aby odpowiedzieć na wysoki popyt - stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny firmy Anders Opedal. Dodał on jednak, że obecny bezprecedensowy poziom i zmienność europejskich cen gazu podkreśla niepewność na rynku.

Norwegia jest największym producentem ropy i gazu w Europie Zachodniej, pompując dziennie około 4 milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Według danych rządu norweskiego w ubiegłym roku dostarczyła 22 proc. gazu zużywanego w Unii Europejskiej.
Słowa kluczowe: Equinor

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.