Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Amerykańscy producenci łupkowi mogą liczyć zyski

e-petrol.pl
2021-10-27 / 09:29
Amerykańscy producenci łupkowi mogą liczyć zyski

Przy cenach ropy naftowej i gazu na obecnym poziomie, amerykańscy producenci łupków mają szansę zapewnić sobie i swoim akcjonariuszom najwyższe zarobki od początku pandemii koronawirusa.

Wysokie ceny ropy i gazu sprawią, że wyniki firm energetycznych nagrodzą inwestorów, którzy przetrwali pandemię. Średnia cena ropy w USA wynosiła około 71 USD za baryłkę, prawie 80 proc. więcej niż w roku ubiegłym, a gaz ziemny sprzedawany za ponad 5 USD za mmBTU, czyli w cenie niespotykanej od 2014 roku.

Według Refinitiv IBES, zysk Pioneera na akcję może wynieść 3,94 USD, w porównaniu z 17 centów w zeszłym roku, a zyski firmy Continental szacuje się na 1,20 USD, w porównaniu ze stratą 16 centów na akcję w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zarobki firm łupkowych mogą być jednak mniejsze, niż mogłoby się wydawać, bowiem część firm sprzedaje surowce w opcjach. Chris Duncan, analityk ds. badań kapitałowych w Brandes Investment Partners powiedział, że może być to około 50 proc. wolumenów produkcji, które zostało zabezpieczone na ten kwartał.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.