Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Niemcy inwestują w budowę stacji wodorowych dla pojazdów ciężarowych

e-petrol.pl
2021-10-25 / 09:39
Niemcy inwestują w budowę stacji wodorowych dla pojazdów ciężarowych

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) udostępniło 60-milionowy fundusz na budowę publicznych stacji paliw wodorowych z naciskiem na transport ciężki.

Program finansowania stwierdza, że priorytet będą miały projekty, które dostarczają wodór do ciężarówek. Określa również preferencje dla tych operatorów, którzy mogą dostarczać 100 proc. odnawialny wodór, znany również jako zielony wodór. Projekty kwalifikujące się do dofinansowania otrzymają 80 proc. całości inwestycji.

Program BMVI wspiera również budowę instalacji elektrolizy do zasilania stacji w zielony wodór.

Jak podał serwis petrolplaza.com, wraz z Japonią i Kalifornią Niemcy stały się wiodącym rynkiem pojazdów napędzanych wodorem i ogniwami paliwowymi. Dzięki silnemu wsparciu rządu niemieckiego, a także wiodących firm energetycznych i producentów pojazdów, H2 Mobility jest bardzo blisko osiągnięcia celu, jakim jest 100 stacji wodorowych w siedmiu niemieckich obszarach metropolitalnych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.