Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zerowa emisja netto z działalności Saudi Aramco do 2050 r.

e-petrol.pl
2021-10-25 / 09:31
Zerowa emisja netto z działalności Saudi Aramco do 2050 r.

Saudi Aramco dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto ze swojej działalności do 2050 r., jednocześnie budując moce wydobywcze węglowodorów i zwiększając maksymalną trwałą zdolność produkcyjną do 13 milionów baryłek dziennie, powiedział w sobotę dyrektor generalny Amin Nasser.

Saudyjski minister energetyki książę Abdulaziz bin Salman bin Abdulaziz Al Saud i minister stanu ds. Zjednoczonych Emiratów Arabskich sułtan Ahmed Al Jaber w sobotę wzięli udział w Saudi Green Initiative Forum, aby omówić wysiłki największego światowego eksportera ropy naftowej na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Książę koronny Arabii Saudyjskiej powiedział, że największy światowy eksporter ropy zamierza osiągnąć zerową emisję netto do 2060 r. i ponad dwukrotnie więcej niż roczny cel redukcji emisji dwutlenku węgla.

Królestwo Arabii Saudyjskiej dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2060 r. w ramach swojego programu gospodarki o obiegu zamkniętym, zachowując jednocześnie wiodącą rolę królestwa we wzmacnianiu bezpieczeństwa i stabilności światowych rynków ropy. Książę powiedział, że kraj przyłączy się do globalnej inicjatywy zmniejszenia emisji metanu o 30 proc. w stosunku do poziomu z 2020 r. do 2030 r., na co naciskają zarówno Stany Zjednoczone, jak i UE.

Minister energetyki książę Abdulaziz bin Salman powiedział, że Rijad, sygnatariusz paryskiego paktu klimatycznego, przedłożył swoje kontrybucje określone na poziomie krajowym (NDC) – cele dla poszczególnych państw w ramach wysiłków, aby zapobiec wzrostowi średnich temperatur na świecie powyżej 1,5 stopnia Celsjusza powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej.

Arabia Saudyjska w przeważającej mierze jest oparta o paliwa kopalne. Eksperci twierdzą, że jest za wcześnie, aby ocenić wpływ powstających projektów słonecznych i wiatrowych w Arabii Saudyjskiej. Pierwsza elektrownia odnawialna została otwarta w kwietniu, a pierwsza farma wiatrowa zaczęła wytwarzać energię w sierpniu.

Saudyjskie megaprojekty obejmują również plany zielonej energii, w tym elektrownię wodorową o wartości 5 miliardów dolarów, a podmioty państwowe skłaniają się do zbierania zielonych funduszy.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.