Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Niektórzy członkowie OPEC+ mają problemy z podniesieniem wydobycia ropy

e-petrol.pl
2021-10-19 / 09:37
Niektórzy członkowie OPEC+ mają problemy z podniesieniem wydobycia ropy

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy (OPEC+), podnieśli we wrześniu swoje cele produkcyjne o 400 tys. baryłek dziennie (bpd). Tymczasem niektórzy członkowie nie są w stanie zrealizować oczekiwań, ponieważ stoją przed wyzwaniami związanymi z brakiem możliwości produkcyjnych.

OPEC+ zgodził się również na podniesienie limitów wydobywczych o kolejne 400 tys. baryłek dziennie w październiku i listopadzie. Tymczasem poważne problemy z niedoinwestowaniem, a tym samym zwiększeniem produkcji dotyczą Angoli i Nigerii.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna w swoim miesięcznym raporcie z zeszłego tygodnia poinformowała, że wolne moce produkcyjne OPEC+ mogą spaść poniżej 4 mln baryłek dziennie w czwartym kwartale 2022 r. z 9 mln baryłek dziennie w pierwszym kwartale 2021 r. Według IEA wolne moce produkcyjne będą skoncentrowane u producentów z Bliskiego Wschodu w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Iraku i Kuwejcie.

OPEC+ spotyka się 4 listopada, aby ustalić politykę na grudzień.

Słowa kluczowe: OPEC+, wydobycie ropy
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.