Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Tatnieft wznawia projekty poszukiwawcze w Libii

e-petrol.pl
2021-10-19 / 09:35
Tatnieft wznawia projekty poszukiwawcze w Libii

Normalizacja sytuacji w Libii pozwoliła Tatnieftowi na wznowienie badań geologicznych w kraju przy wsparciu National Oil Corporation of Libya (NOC). Spółka kończy prace przy odwiertach jednego z bloków, w którym wiercenie zostało wstrzymane.

Firma poinformowała, że rozważa również inne obiecujące obszary współpracy m.in. inwestycje w obszarze przerobu ropy i gazu oraz petrochemii. Ponadto strony dyskutują o wprowadzeniu technologii mających na celu zmniejszenie śladu węglowego, a także o szkoleniu libijskich specjalistów w instytucjach edukacyjnych Tatarstanu.

Tatneft i NOC są partnerami od 2005 roku. W październiku tego samego roku spółka otrzymała koncesję na zagospodarowanie pola naftowego w rejonie Gedamis w ramach drugiego otwartego międzynarodowego przetargu ogłoszonego przez National Oil Corporation (NOC). W trakcie trzeciego międzynarodowego przetargu w grudniu 2006 r. Tatnieft zdobył prawa do trzech kolejnych miejsc naftowych w obszarach Gedamis i Sirte. Łączna powierzchnia działek kontraktowych to 18 tys. km. Tatnieft w 2013 roku próbował wrócić do realizacji projektów, ale po pewnym czasie ewakuował swoich pracowników. Kolejna nieudana próba powrotu do Libii miała miejsce w maju 2014 roku.
Słowa kluczowe: Libia, Tatnieft
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.