Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ropa z Wenezueli płynie na irańskim tankowcu

e-petrol.pl
2021-10-18 / 09:30
Ropa z Wenezueli płynie na irańskim tankowcu

Supertankowiec pod banderą Iranu w sobotę miał wypłynąć z wód Wenezueli załadowany 2 milionami baryłek ciężkiej ropy dostarczonej przez państwową firmę naftową PDVSA, wynika z materiałów agencji Reutera i systemów śledzenia statków TankerTrackers.com.

Dostawa jest częścią umowy zawartej przez PDVSA i jej odpowiednika National Iranian Oil Company (NIOC), w ramach której dokonuje się wymiana irańskiego kondensatu na wenezuelską ropę Merey.  

Dwustronny handel ropą może być naruszeniem sankcji USA wobec obu krajów - powiedział w zeszłym miesiącu Departament Skarbu USA, powołując się na nakazy rządowe, które ustanawiają środki karne. Jednak odmówiono dalszego komentarza.

Oczekuje się, że drugi ładunek kondensatu o podobnej wielkości zostanie dostarczony do Wenezueli w nadchodzących tygodniach w ramach procedury wymiany, która będzie obowiązywać przez sześć miesięcy.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.