Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Eurazjatycka Rada Gospodarcza stworzy wspólny rynek naftowy

e-petrol.pl
2021-10-18 / 09:29
Eurazjatycka Rada Gospodarcza stworzy wspólny rynek naftowy

W 2024 roku powinno dojść do międzynarodowego porozumienia w sprawie utworzenia wspólnych rynków ropy i produktów naftowych Eurazjatyckiej Rady Gospodarczej (EUG), na temat gazu przywódcy krajów EUG będą jednak rozmawiać osobno.

Najwyższa Eurazjatycka Rada Gospodarcza podjęła w ubiegłym tygodniu decyzję o przejściu do drugiego etapu tworzenia wspólnych rynków ropy i produktów naftowych Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU).

W ramach tego etapu planowane jest przygotowanie do 2023 r. projektu zasad handlu oraz zasad obrotu giełdowego ropą i produktami naftowymi w EUG. Efektem 
drugiego etapu będzie wypracowanie w 2024 r. międzynarodowego porozumienia o utworzeniu wspólnych rynków ropy naftowej i produktów naftowych.

W sumie planowane są trzy etapy tworzenia wspólnych rynków ropy naftowej i produktów naftowych EUG: od 2018 do 2021, od 2021 do 2024 oraz ostatni, do 1 stycznia 2025 roku, kiedy to zostanie podpisany międzynarodowy traktat o utworzeniu wspólnych rynków ropy naftowej i produktów naftowych EUG.

Jednocześnie kraje EUG nadal utrzymują spory dotyczące mechanizmu tworzenia wspólnego rynku gazu, prezydenci krajów omówią tę kwestię później na spotkaniach osobistych.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.