Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wydobycie ropy w USA w 2021 r. w dół

e-petrol.pl
2021-10-14 / 09:59
  Wydobycie ropy w USA w 2021 r. w dół

Wydobycie ropy spadnie o 260 tys. baryłek dziennie do poziomu 11,02 mln baryłek dziennie w tym roku, a następnie odbije do 11,73 mln baryłek dziennie w 2022 r., poinformowała US Energy Information Administration.

Produkcja ropy naftowej w USA spadła, gdy popyt spadł podczas pandemii COVID-19, i nie powróciła jeszcze do rekordowej produkcji sprzed pandemii wynoszącej 12,966 mln baryłek dziennie, odnotowanej w listopadzie 2019 r. W swojej poprzedniej prognozie dział statystyczny Departamentu Energii przewidywał spadek o 200 tys. baryłek dziennie w 2021 r. 

Ze względu na spadek wydobycia ropy naftowej w tym roku oczekuje się, że konsumpcja ropy naftowej i innych paliw płynnych wzrośnie mniej niż wcześniej oczekiwano. Agencja oczekuje, że popyt wyniesie 1,48 mln baryłek dziennie, w porównaniu z 1,55 mln baryłek prognozowanych w zeszłym miesiącu. Agencja obniżyła również swoje prognozy wzrostu konsumpcji w przyszłym roku, do 760 tys. baryłek dziennie, z 890 tys. oczekiwanych miesiąc temu.

Z uwagi na wysokie ceny paliw i surowców energetycznych konsumenci amerykańscy wydadzą więcej na ogrzewanie swoich domów tej zimy (od października do marca) niż w zeszłym roku ze względu na wyższe ceny surowców energetycznych, przewiduje EIA w opublikowanym wcześniej w środę prognozie dotyczącej paliw zimowych. 
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.