Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Equinor będzie inwestował w wodór

e-petrol.pl
2021-10-13 / 10:30
Equinor będzie inwestował w wodór

Norweski gigant naftowo-gazowy zamierza wydać miliardy dolarów na inwestycje w niebieski wodór, który produkowany jest z paliw kopalnych w połączeniu z wychwytem dwutlenku węgla. Celem firmy jest produkcja bardzo czystego paliwa z przeznaczeniem wykorzystania go w przemyśle.

Firma koncentruje się na niebieskim wodorze, który jest wytwarzany z gazu ziemnego i jest reklamowany jako klucz do oczyszczenia gałęzi przemysłu, takich jak hutnictwo, produkcja cementu i lotnictwo. Equinor wierzy, że ma przewagę w wyścigu o komercjalizację branży, ponieważ w procesie wytwarzania emituje mniej metanu niż konkurenci.

Norweska firma doradcza DNV GL AS prognozowała na początku tego roku, że „wodór pojawi się na dużą skalę dopiero pod koniec lat 30. XXI wieku. Equinor chce wydać ok. 100 mld koron (11,7 mld USD) na inwestycje w wodór do 2035 roku. Spółka jest już aktywna w brytyjskim przemyśle wodorowym, rozwijając projekt H2H Saltend i dąży do uzyskania 10 proc. udziału w globalnym rynku wodoru w 2035 roku – co według Andersena przekłada się na około 8 gigawatów.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.