Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rosnieft i Vitol zawierają pierwszą dużą transakcję w handlu ropą od 2013 r.

e-petrol.pl
2021-10-06 / 09:47
Rosnieft i Vitol zawierają pierwszą dużą transakcję w handlu ropą od 2013 r.

Vitol podpisał we wrześniu umowę kupna dziewięciu milionów ton rocznie mieszanek Urals i ESPO oraz gatunku Sokol od Rosnieftu, podały źródła zaznajomione z tą sprawą. Odpowiada to wielkości 180 tys. baryłek dziennie.

Media podały, że firma Vitol zaczęła już odbierać dostawy ropy od czołowego rosyjskiego producenta Rosneft w ramach nowej długoterminowej umowy, ponieważ obie firmy pogłębiają współpracę, jednak Vitol i Rosnieft odmówiły komentarza.

Od pewnego czasu widać jednak zbliżenie interesów obu przedsiębiorstw. W czerwcu Rosnieft podpisała przedwstępną umowę sprzedaży 5 proc. udziałów w Vostok Oil konsorcjum Vitol i Mercantile & Maritime, a sfinalizowanie transakcji planuje jesienią br.

Roczna wielkość dostaw w ramach nowej umowy jest ponad dwukrotnie wyższa niż umowa z 2013 roku, kiedy to Vitol zawarł umowę na odbiór 20 mln ton ropy z Rosnieftu w ciągu pięciu lat. Czas trwania nowej umowy nie był od razu jasny. Zgodnie z umową Vitol załaduje w tym miesiącu 400 tys. ton Uralu z portów bałtyckich, 80 tys. ton z portu Noworosyjsk nad Morzem Czarnym i 300 tys.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.