Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Aktywiści Greenpeace zablokowali terminal

e-petrol.pl
2021-10-05 / 09:43
Aktywiści Greenpeace zablokowali terminal

Ponad 80 aktywistów z całej Europy, wraz z Greenpeace Netherlands, zablokowało dostęp do portu w Rotterdamie Tweede Petroleumhaven, gdzie mieści się terminal naftowy Shella.

W poniedziałek rano pokojową akcję określono jako początek europejskiej inicjatywy obywatelskiej wzywającej do wprowadzenia prawa zakazującego reklamy paliw kopalnych w UE. Wieczorem jednak policja aresztowała 22 działaczy organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy zablokowali dostęp do terminalu firmy Shell.

Początkowo aktywiści blokowali terminal Shella – używając kajaków, pontonów i żaglowca. Część protestujących jednak wspięła się na zbiornik paliwowy, na którym umieścili plakaty ze swoimi postulatami. To spowodowało, że Shell wezwał policję, uznając, że zachowanie działaczy jest niebezpieczne. Aresztowano 10 osób zarzucając im wejście na prywatny teren firmy, a 12 za blokowanie portu.

Zdaniem Greenpeace Shell chwali się produkowaniem zielonej energii, a tymczasem bazuje głównie na ropie i gazie.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.