Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ropa łupkowa przestaje być regulatorem ceny

e-petrol.pl
2021-10-05 / 09:38
Ropa łupkowa przestaje być regulatorem ceny

Amerykańscy producenci łupków nie mogą zwiększyć podaży ropy, aby powstrzymać wzrost cen, powiedział dyrektor generalny Pioneer Natural Resources Co.

Ceny ropy Brent skoczyły w zeszłym tygodniu do najwyższego poziomu od trzech lat, przekraczając 80 USD, wzbudzając obawy o pogłębiający się globalny kryzys energetyczny, który już spowodował rekordowe wzrosty cen gazu ziemnego i węgla w Europie i Azji.

Amerykańscy producenci ropy nie są w stanie zwiększyć podaży w celu ograniczenia wzrostu cen ropy, które pozostają „pod kontrolą OPEC”, powiedział producent ropy i gazu łupkowego Pioneer Natural Resources Co. Scott Sheffield.

Zauważył on, że amerykańscy producenci ropy łupkowej wykorzystają swoje przepływy pieniężne do płacenia akcjonariuszom, a nie do finansowania nowych projektów naftowych. W ocenie Sheffielda świat nie może polegać na amerykańskiej ropie łupkowej i dodał, że rynek jest tak naprawdę pod kontrolą OPEC.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.