Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC+ zwiększy wydobycie ropy w listopadzie 2021 r.

e-petrol.pl
2021-10-05 / 09:37
OPEC+ zwiększy wydobycie ropy w listopadzie 2021 r.

Spotkanie ministrów OPEC i spoza OPEC zakończyło się szybko i bez niespodzianek. Na walnym zgromadzeniu najwięksi światowi producenci ropy ogłosili, że podjęli decyzję o utrzymaniu limitu dostaw ropy.

W komunikacie ze spotkania na oficjalnej stronie OPEC podano, że postanowiono realizować plan korekty produkcji i mechanizm korekt miesięcznych w produkcji, przyjęty na XIX posiedzeniu ministrów krajów OPEC i krajów spoza OPEC, a także potwierdzono korektę w górę miesięcznej całkowitej produkcji o 0,4 mln baryłek dziennie w listopadzie 2021 r. 

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 r. ministrowie krajów OPEC+ poparli plan zwiększenia wydobycia ropy o 2 mln baryłek dziennie do końca 2021 r. (+400 tys. baryłek miesięcznie), a także przedłużyli umowę po jej wygaśnięciu w kwietniu 2022 r. ( stało się to jednak po długich negocjacjach zakończonych podwyższeniem poziomu bazowego, od którego rozważany jest wzrost wydobycia ropy, dla szeregu krajów, m.in. ZEA, Arabii Saudyjskiej, Rosji, Iraku, Kuwejtu).

Również na posiedzeniu 4 października ministrowie przedłużyli terminy na rekompensaty za niezredukowane przez państwa wielkości produkcji do końca grudnia 2021 r.

Kolejne spotkanie OPEC+ zaplanowano na 4 listopada.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.