Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

CNOOC znalazło złoże węglowodorów w południowej części Zatoki Bohai

e-petrol.pl
2021-10-04 / 09:30
CNOOC znalazło złoże węglowodorów w południowej części Zatoki Bohai

China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) znalazła duże pole naftowe w Zatoce Bohai, podała telewizja centralna ChRL.

China National Offshore Petroleum Corporation ogłosiło, że w Zatoce Bohai dokonano odkrycia ropy na dużą skalę. Według Ministerstwa Zasobów Naturalnych ChRL rezerwy ropy naftowej przekraczają 100 milionów ton – czytamy w komunikacie.

Pole naftowe znajduje się w południowej części Zatoki Bohai na Morzu Żółtym, około 245 km od miasta Tianjin. Średnia głębokość wody na tym terenie wynosi około 15,7 metra. Według koncernu naftowego z jednego odwiertu na tym polu można wydobyć 81,5 tony ropy naftowej dziennie.

Wcześniej chiński koncern petrochemiczny Sinopec przewidywał, że konsumpcja ropy w Chinach osiągnie szczyt około 2026 roku, czyli średnio o cztery lata wyprzedzając poziom światowy. Oczekuje się, że szczytowa wartość wyniesie ok. 800 mln ton, a następnie wielkość zużycia z roku na rok będzie się zmniejszać.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.