Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rosja dostarczy 100 tys. ton oleju napędowego do Kazachstanu

e-petrol.pl
2021-10-01 / 09:38
Rosja dostarczy 100 tys. ton oleju napędowego do Kazachstanu

Kazachstan, w którym brakuje oleju napędowego, porozumiał się z Rosją i zgodził na import ok. 100 tys. ton diesla. W okresie od 1 września do 20 września z Rosji wysłano już ponad 5 tys. ton oleju napędowego, a w ostatnim tygodniu od 21 do 28 września - około 15 tys. ton.

Ministerstwo Energetyki Kazachstanu przeprowadziło negocjacje z Rosją w sprawie przyjęcia dostaw oleju napędowego w wysokości około 100 tys. ton – powiedział w środę wiceminister energetyki Asset Magauov na briefingu w Nur-Sultanie. Zużycie paliw w kraju wzrosło. Zapasy ropy naftowej w rafineriach w Kazachstanie są na poziomie 210 tys. ton, te rezerwy wystarczą w przybliżeniu na 11-12 dni konsumpcji - powiedział wiceminister. W sierpniu zużycie oleju napędowego w Kazachstanie, jak zauważył Magauov, sięgnęło 519 tysięcy ton, we wrześniu ma wynieść około 500-518 tysięcy ton.

W 19-milionowym Kazachstanie istnieją trzy duże rafinerie: Atyrau, Chimkent (PetroKazakhstan Oil Products) i zakład petrochemiczny Pawłodar. Wszystkie te zakłady obecnie pracują bez przerw.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.