Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lukoil kupił część projektu Caspian SWAP od BP

e-petrol.pl
2021-10-01 / 08:42
Lukoil kupił część projektu Caspian SWAP od BP

Lukoil nabył od brytyjskiego BP 25 proc. udziałów w projekcie poszukiwawczym SWAP w azerbejdżańskim sektorze Morza Kaspijskiego. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2021 r., poinformowała rosyjska firma naftowa. Nie podano wartości umowy.

Projekt Shallow Water Absheron Peninsula (SWAP), położony na płytkich wodach na południe od Półwyspu Absheron w azerbejdżańskim sektorze Morza Kaspijskiego, jest realizowany w ramach umowy PSA podpisanej przez BP i Socar w grudniu 2014 roku. Socar jest właścicielem 50 proc. udziałów projektu, BP zachowa 25 proc. udziałów operatora.

Głębokość wody na obszarze archipelagu Absheron nie przekracza 40 m. W ramach projektu zidentyfikowano trzy obiecujące obszary - North Khali, Bibi-Heybat Vostok i Garabatdag. W sierpniu 2021 r. rozpoczęto budowę pierwszego odwiertu poszukiwawczego na obiecującym obszarze North Khali.

Lukoil pracuje na Morzu Kaspijskim nad kilkoma projektami. W sumie firma odkryła dziewięć złóż na szelfie Morza Kaspijskiego, biorąc pod uwagę wspólne przedsięwzięcia. Łączne zasoby węglowodorów możliwych do wydobycia przez Lukoil szacuje się na 7 miliardów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej.
Słowa kluczowe: LUKOIL
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.