Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

BCF Energy planuje 40 stacji wodorowych

e-petrol.pl
2021-09-30 / 10:50
BCF Energy planuje 40 stacji wodorowych

Słowacka firma energetyczna BCF Energy planuje rozwój 40-stacyjnej sieci tankowania wodoru na stacjach Benzinol. Jak wynika z komunikatu prasowego, pierwsze dwie lokalizacje zostaną wybudowane wkrótce w miastach Handlova i Prievidza.

Zielony wodór wytwarzany w procesie elektrolizy przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych będzie dostarczany do punktów tankowania. W celu produkcji czystego wodoru, BCF Energy planuje zbudować kilka fabryk o dziennej produkcji szacowanej na 4000 kilogramów.

Całkowitą inwestycję w nową sieć stacji paliw oraz w nowo wybudowane fabryki przeznaczone do produkcji dostarczanego zielonego wodoru szacuje się na 110 milionów euro. BCF Energy planuje rozpocząć produkcję i sprzedaż zielonego wodoru w latach 2023/2024.

Mapę lokalizacji przyszłych stacji tankowania wodoru można sprawdzić na stronie internetowej Benzinol. Dystrybucja wodoru na te stacje odbywać się będzie wyłącznie pojazdami napędzanymi wodorem.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.