Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Coraz trudniejsza sytuacja z tankowaniem w Wielkiej Brytanii

e-petrol.pl
2021-09-28 / 09:27
Coraz trudniejsza sytuacja z tankowaniem w Wielkiej Brytanii

W poniedziałek brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Royal Dutch Shell poinformował o odnotowaniu wyższego niż zwykle popytu na paliwa oraz wynikającym z tego niedoborze niektórych rodzajów paliw w części Wielkiej Brytanii na należących do koncernu stacjach.

Rzecznik Shella przekazał, że koncern pracuje, żeby zabezpieczyć ciągłość zaopatrzenia dla klientów. Od piątku na stacjach paliw odnotowuje wyższe niż przeciętne zapotrzebowanie, co doprowadziło do wyczerpania zapasów niektórych rodzajów paliw. Są one uzupełniane tak szybko, jak to możliwe.

Choć zarówno rząd, jak i koncerny naftowe, zapewniają, że nie ma powodu do paniki oraz że zapasy benzyny i oleju napędowego są wystarczające, to kolejki pod stacjami są coraz dłuższe. Kierowcy panikują w obawie o braki w dostawach paliw. Coraz częściej pojawiają się też zgłoszenia o kradzieży paliwa z baków zaparkowanych samochodów.
Słowa kluczowe: braki paliwa, Wielka Brytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.