Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Światowy popyt na ropę osiągnie poziom sprzed pandemii na początku 2022 r.

e-petrol.pl
2021-09-27 / 09:29
Światowy popyt na ropę osiągnie poziom sprzed pandemii na początku 2022 r.

Oczekuje się, że globalny popyt na paliwo osiągnie poziom sprzed pandemii na początku przyszłego roku, ponieważ słabnie wpływ czynników związanych z ograniczeniami zużycia paliw w wyniku pandemii.

Podczas gdy utrzymujący się wzrost zakażeń COVID-19 na kilku rynkach zaszkodził ożywieniu popytu na niektóre produkty rafinowane, jak choćby paliwo do silników odrzutowych, to trendy konsumpcji benzyny i oleju napędowego wskazują na wzrost większy od oczekiwań. W dodatku odbudowujący się popyt zwiększa zyski rafinerii i tworzy więcej miejsca na powrót lub nową produkcję.

Kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły w tym roku o ponad 50 proc. do najwyższego poziomu od października 2018 r. Wpłynęło na to ożywienie popytu na paliwo, a także mniejsze dostawy z państw Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników, w tym Rosji, grupy znanej jako OPEC+.

Słowa kluczowe: popyt na paliwa
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.