Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zapasy ropy w USA spadają do poziomów najniższych od 3 lat

e-petrol.pl
2021-09-23 / 09:56
Zapasy ropy w USA spadają do poziomów najniższych od 3 lat

Departament Energii podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA spadły o 3,48 mln baryłek. To więcej niż oczekiwano jeszcze na początku tygodnia - obecnie zapasy znajdują się na najniższym poziomie od października 2018 r.

Zapasy ropy naftowej spadły w ciągu tygodnia (do 17 września) o 3,5 miliona baryłek do 414 milionów baryłek. Analitycy ankietowani przez agencję Reuters spodziewali się spadku o 2,4 miliona baryłek.  

Tygodniowe dane dotyczące działalności rafineryjnej i produkcji ropy naftowej wykazały powrót do aktywności sprzed huraganu. Produkcja ropy naftowej wzrosła w ciągu tygodnia o 500 tys. baryłek dziennie do 10,6 mln baryłek dziennie, ponieważ instalacje morskie w Zatoce Meksykańskiej powoli wznawiają działalność.

Amerykańskie zapasy benzyny wzrosły o 3,5 mln baryłek do 221,6 mln baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami spadku o 1,1 mln baryłek, a zapasy destylatów , które obejmują olej napędowy i olej opałowy, spadły o 2,6 mln baryłek w porównaniu z oczekiwaniami spadku o 1,2 mln baryłek.

Według EIA zapasy ropy naftowej w Cushing w stanie Oklahoma spadły w ciągu ostatniego tygodnia o 1,5 miliona baryłek.


Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.