Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Huragan w USA ograniczy produkcję ropy przez Shell do końca roku

e-petrol.pl
2021-09-21 / 09:47
Huragan w USA ograniczy produkcję ropy przez Shell do końca roku

Royal Dutch Shell, największy producent ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej powiedział, że uszkodzenie jego morskich obiektów przesyłowych przez huragan Ida ograniczy produkcję ropy przez koncern do początku przyszłego roku i zmniejszy dostawy ropy do rafinerii.

Koncern Shell został najbardziej dotknięty przez huragan Ida, który w zeszłym miesiącu przedarł się przez amerykańską Zatokę Meksykańską i wyeliminowała z rynku 28 milionów baryłek. Trwające zakłócenia utrudniły eksport i podniosły ceny ropy naftowej, ponieważ azjatyccy nabywcy poszukiwali substytutów popularnego gatunku Gulf Mars. Obecnie, po trzech tygodniach od przejścia huraganu około 40 produkcji Shell z regionu morskiego nadal jest wyłączone.

W Zatoce Meksykańskiej USA produkuje się 1,8 miliona baryłek dziennie, co stanowi około 16 proc. wydobycia ropy w USA. Shell jest największym producentem w USA w Zatoce Meksykańskiej, posiadającym osiem zakładów produkujących około 476 tys. baryłek dziennie.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.