Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zmiany właścicielskie na szwajcarskim rynku stacji paliw

e-petrol.pl
2021-09-20 / 09:48
Zmiany właścicielskie na szwajcarskim rynku stacji paliw

Oel-Pool AG i jej spółka zależna, Moveri AG, podpisały umowę dotyczącą przejęcia sieci sprzedaży detalicznej i łańcucha dostaw BP w Szwajcarii.

Obecnie Moveri jest operatorem ponad 330 stacji benzynowych pod nazwami Ruedi Rüssel i Miniprix, a teraz będzie kontrolować dodatkowo 200 obiektów BP w kraju. Zgodnie z komunikatem prasowym zachowana zostanie również marka BP.

Ramon Werner, dyrektor generalny w Oel-Pool AG wyjaśnił, że BP to ugruntowana marka na rynku z wieloma stacjami paliw w dobrych lokalizacjach. Przejęcie kontroli nad tymi obiektami pozwoli na wykorzystanie efektu synergii w zakupach produktów i lepszym wykorzystaniu magazynów paliw.

Werner dodał, że rynek paliw w Szwajcarii kurczy się, dlatego logiczną konsekwencją są fuzje i wynikające z nich synergie.

Oel-Pool AG planuje rozwój paliw syntetycznych w ramach joint venture z producentem technologii Swiss Liquid Future. Pierwsze produkty mają zostać zaprezentowane w 2024 roku.
Słowa kluczowe: BP, Moveri, Szwajcaria
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.