Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Mitsubishi i Shell wspólnie produkują niskoemisyjny wodór

e-petrol.pl
2021-09-15 / 09:38
Mitsubishi i Shell wspólnie produkują niskoemisyjny wodór

Mitsubishi Corp i Shell Canada Products podpisały Memorandum of Understanding w sprawie niskoemisyjnej produkcji wodoru z wykorzystaniem technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w pobliżu Edmonton w Kanadzie.

Zgodnie z dokumentem, Mitsubishi Corp zamierza zbudować i uruchomić niskoemisyjną fabrykę wodoru w pobliżu Scotford Energy and Chemical Park firmy Shell w drugiej połowie tej dekady. Ze swojej strony Shell zapewni magazynowanie CO2 w ramach proponowanego projektu Polaris CCS. Niskoemisyjny wodór będzie produkowany z gazu ziemnego i eksportowany głównie na rynek japoński w celu produkcji czystej energii.

Pierwsza faza projektu ma na celu wyprodukowanie ok. 165 tys. ton wodoru rocznie z możliwością zwiększenia produkcji w zależności od planów na kolejne etapy. Wodór zostanie przekształcony w amoniak o niskiej zawartości węgla, który będzie eksportowany na rynek azjatycki.
Słowa kluczowe: Mitsubishi, Shell, wodór
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.