Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC nie zmienił prognozy wzrostu popytu na ropę na świecie w 2021 r.

e-petrol.pl
2021-09-14 / 09:39
OPEC nie zmienił prognozy wzrostu popytu na ropę na świecie w 2021 r.

Prognoza wzrostu światowego zapotrzebowania na ropę w 2021 r. we wrześniowym raporcie organizacji wskazana jest na 6 mln baryłek dziennie i nie uległa zmianie w porównaniu z sierpniowymi szacunkami organizacji.

Do końca roku, według OPEC, popyt na ropę wyniesie 96,7 mln baryłek dziennie. W II kwartale 2021 r. wzrost popytu na ropę był stabilny, co tłumaczy się wzrostem mobilności ludności w krajach OECD, jednak pod koniec II półrocza szacunek został obniżony ze względu na pojawienie się nowych mutacji koronawirusa, w szczególności wariantu Delta. To właśnie rozprzestrzenianie się COVID-19 w połączeniu z nadejściem chłodów na półkuli północnej może spowolnić wzrost popytu na ropę do końca roku.

W 2022 roku OPEC spodziewa się wzrostu popytu na ropę na poziomie 4,2 mln b/d – prognoza została poprawiona o 0,9 mln b/d w porównaniu do sierpnia. W 2022 r. organizacja spodziewa się, że popyt na ropę wyniesie 100,8 mln baryłek dziennie i będzie wyższy niż przed wybuchem pandemii COVID-19.

Rezerwy ropy w krajach OECD (wskaźnik, którym kierują się uczestnicy OPEC + wydobycie ropy) wyniosły w lipcu 2,912 mld baryłek (+10,5 mln baryłek), czyli o 122 mln baryłek poniżej średniej z pięciu lat.
Słowa kluczowe: OPEC, popyt na ropę
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.