Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zapasy paliw spadają

e-petrol.pl
2021-09-10 / 09:56
Zapasy paliw spadają

Amerykańskie zapasy ropy naftowej i paliw spadły w zeszłym tygodniu. Jako przyczynę wymienia się przejście huraganu Ida, który zablokował większość produkcji na morzu i zawiesił pracę licznych rafinerii, podała w czwartek Energy Information Administration.

Analitycy przewidywali gwałtowny spadek zapasów we wszystkich głównych kategoriach, ponieważ platformy morskie nie były w stanie dostarczać ropy na kontynent, a kilka rafinerii zaprzestało działalności. Około trzy czwarte produkcji offshore w Zatoce Meksykańskiej nadal nie funkcjonuje.

Zapasy ropy naftowej spadły w ciągu tygodnia o 1,5 mln baryłek do 3 września do 423,9 mln baryłek. Oczekiwania analityków mówiły o spadku rzędu nawet 4,6 mln baryłek. Tygodniowa produkcja w USA spadła do 10 mln baryłek dziennie z 11,5 mln baryłek dziennie tydzień wcześniej, z powodu wyłączenia platform morskich.
W tym samym czasie w USA ubyło 7,2 mln baryłek benzyny oraz 3,1 mln baryłek destylatów.

Na wschodnim wybrzeżu USA zapasy benzyny osiągnęły najniższy poziom od listopada 2017 r. Region jest zasilany głównie przez rurociąg Colonial Pipeline, który tymczasowo jest blokowany podczas huraganów, w celach bezpieczeństwa.
Słowa kluczowe: zapasy ropy i paliw w USA
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.