Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Koronawirus odciął dopływ tlenu w przemyśle naftowym

e-petrol.pl
2021-09-07 / 09:19
Koronawirus odciął dopływ tlenu w przemyśle naftowym

Citgo, jedna z największych rafinerii w Stanach Zjednoczonych, zamknęła na cztery dni kilka obiektów w swojej rafinerii w Corpus Christi w Teksasie z powodu braku tlenu, który jest teraz potrzebny szpitalom z powodu kolejnego wzrostu zachorowań na koronawirusa.

Citgo Refining and Chemical polega na zewnętrznych dostawcach tlenu, którzy obecnie przekazują go do szpitali na potrzeby medyczne. W efekcie spółka zamknęła na cztery dni eksploatację instalacji odsiarczania ropy naftowej.

Co ciekawe, rosnące zapotrzebowanie na ciekły tlen dla szpitali wpłynęło również na amerykański przemysł kosmiczny. W zeszłym tygodniu krajowa agencja kosmiczna NASA ogłosiła, że odkłada start Landsata 9 z bazy Vandenberg w Kalifornii na tydzień po zaplanowanym terminie. Airgas, dostawca gazów przemysłowych dla Vandenberg, również został zmuszony do przekierowania swoich produktów na walkę z koronawirusem.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.